Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

25 Paź 2018
by administrator
Comments are closed

„Jestem sobie przedszkolaczek. Nie grymaszę i nie płaczę.                                       

  Na bębenku marsza gram, ram, tam, ram, tam, tam.”

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która jest szczególnie ważna dla nowo przyjętych dzieci. Odbywa się zazwyczaj dopiero, gdy otarte zostaną „ostatnie łzy”. Wtedy dzieci mogą deklarować swą przynależność do przedszkolnej rodziny. Uroczystość pasowania, to wielkie przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także rodziców przedszkolaków, to wspólne przeżywanie chwil radosnych  i przyjemnych, które wzmacniają więzi rodzinne.

         W naszym przedszkolu uroczystość pasowania na przedszkolaka i starszaka odbyła się 25 października 2018 r. Brały w niej udział dzieci z grupy 3 i 4 – latków oraz 5 i 6- latków. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek i wierszy. Cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich duży, ale i miły wysiłek. Wszystko udało się doskonale. Głośny śpiew, radosny taniec i recytacja wierszy zachwyciła wszystkich gości, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

         Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie  w obecności rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej. Po złożeniu uroczystej przysięgi, pani dyrektor dokonała pasowania używając „magicznego” ołówka. Zaproszeni goście: Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, jego z – ca p. Marcin Gręda, Skarbnik Gminy Sadowne p. Anna Rukat, Inspektor ds. Oświaty p. Katarzyna Kalbarczyk oraz Kierownik GOPS-u p. Jadwiga Gutowska obdarowali dzieci upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

               Po części oficjalnej dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi  i wychowawczyniami pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Uśmiech i radość na twarzach dzieci świadczyły o tym, że impreza była udana a Rodzice nie kryli dumy ze swoich pociech.

         Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy, aby ich dzieciństwu nadal towarzyszyły: zabawa, uśmiech, zadowolenie nawet  z małych sukcesów, aby pozostały takie, jakie są – wspaniałe i radosne.

Dyrektor: Alina Lipka – Chudzik,                                                                                               

wychowawczynie:  Emilia Krupa, Wiesława Samsel, Natalia Sobolewska                                                      

oraz cała społeczność szkolna.

 

Przedszkole ZSP w Grabinach © 2021