Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Grabinach to jedno piętrowy budynek, w którym znajduje się Przedszkole i Szkoła. Zespół znajduje się przy drodze powiatowej z Łochowa do Sadownego przez Brzuzę. Po drugiej stronie drogi znajduje się miejscowość Zarzetka.

Wejście główne do szkoły jest od zachodniej strony budynki (od drogi powiatowej). Szkoła zajmuje parter i piętro. W metrażu mieści się 6 sal lekcyjnych (w tym pracownia komputerowa), stołówka, sala gimnastyczna, pokój nauczycielski wraz z gabinetem dyrektora szkoły i sekretariatem oraz szatnia, sklepik szkolny i 2 łazienki.

Wydarzenia

Pokaz fizyczno – chemiczny

20 lutego w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń fizyczno-chemicznych.

Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – VII.

Pokaz trwał około godzinę lekcyjną i zaprezentowano na nim kilka doświadczeń wyjaśniających działanie podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych takich jak np. działanie siły odśrodkowej, grawitację, ciepło spalania, ruch i wiele innych, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Uczniowie mogli nie tylko obserwować przebieg doświadczeń, ale również brali w nich czynny udział. Pokaz doświadczalny to jeden z najlepszych sposobów aby zachęcić młodzież do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie.

Wyjazd do kręgielni

21 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami byli na wycieczce w kręgielni w Ostrowi Mazowieckiej. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.

Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

Nasza kadra

Mariusz Wójcik
Język angielski, Język rosyjski
Natalia Rudnik
Nauczyciel wspomagający, Matematyka (III klasa)
Agnieszka Narowska
Biologia, Przyroda, Chemia
Lidia Olton – Kacprzyk
Pedagog, Nauczyciel wspomagający
Małgorzata Andryszczyk
Religia, Wychowanie do życia w rodzinie, Świetlica
Hanna Łojek
Język angielski
Ewa Smolewska
Język polski
Lidia Chojnowska
Edukacja wczesnoszkolna, Plastyka, Muzyka
Elżbieta Kujawa
Edukacja wczesnoszkolna, Zajęcia rewalidacyjne, Informatyka
Alina Lipka – Chudzik
Edukacja wczesnoszkolna

Informacje kontaktowe

Adres placówki

Grabiny 11, 07-140 Sadowne

Telefon

25 675 82 21

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach © 2024