Aktualności z życia naszej szkoły

12 Gru 2019
by administrator
Comments are closed

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

 przesyłamy życzenia szczęścia,

 zdrowia, pogody ducha, miłej,

pełnej nastroju wieczerzy wigilijnej,

otulonej białym puchem ziemi

 podczas wieczornego spaceru.

 

Życzymy, żeby czas tych Świąt

 przebiegał w rodzinnej, ciepłej atmosferze,

 a nadchodzący Nowy Rok 2020

przyniósł dużo radości

 i spełnił wszystkie marzenia.

 

Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grabinach

 

12 Gru 2019
by administrator
Comments are closed

Powiatowy Dzień Wolontariusza

Dnia 4 grudnia 2019r. nasze Koło Wolontariatu na zaproszenie Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak oraz Prezesa Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Jawor” w Jaworku Ewy Trojanowskiej wzięło udział w Powiatowym Dniu Wolontariatu w Węgrowie.   19 osób i podmiotów zaangażowanych w wolontariat zostało nagrodzonych statuetkami  za bezinteresowne wspieranie bliźnich w tym Nasze Koło. Podczas spotkania wysłuchaliśmy dwóch referatów ,, Wolontariat pracowniczy jako nowa forma pomocy społecznej” autorstwa Dominiki Martoń-Jaroszewskiej oraz ,,Efekty pracy społecznej na terenie powiatu węgrowskiego”, który wygłosił dr Mirosław Roguski. Imprezę uświetnił występ zespołu wokalno-muzycznego z ZSP w Węgrowie.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu świat stale się lepszy.

Czytaj więcej

15 Lis 2019
by administrator
Comments are closed

Dzień Niepodległości

Dnia 14 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się akademia dla upamiętniania 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie przygotowali program  słowno – muzyczny pt.”Żeby Polska była Polską…” pod opieką Pani Marii Bronisz, Pana Mariusza Wójcika oraz pani Natalii Rudnik, która przygotowała piękną dekorację. Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu nastąpiła część artystyczna – lekcja historii –  „krótka podróż do przeszłości”. Taka uroczystość jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec całych pokoleń Polaków , którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę. Ugruntowuje poczucie tożsamości narodowej, budzi patriotyzm, uświadamia znaczenie takich wartości, jak: niepodległość, wolność  i suwerenność.

Miesiąc listopad to miesiąc  szczególnej zadumy i refleksji nad przeszłością. Niech pamięć  o tych Polakach, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę będzie głęboko zakorzeniona  w naszych sercach i umysłach. Cześć ich pamięci!

Czytaj więcej

15 Lis 2019
by administrator
Comments are closed

Ślubowanie I klasy

,,Wiedzę możemy zdobywać od innych, a mądrości musimy nauczyć się sami.”

Ślubowanie to piękna tradycja w czasie której pierwszaki oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. W dniu 07.11.2019r. odbyła się  w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania ucznia. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor szkoły i jednocześnie wychowawczyni klasy I – Pani Alina Lipka-Chudzik. Serdecznie powitała dzieci, przybyłych gości, rodziców i nauczycieli. Później uczniowie klasy I zaprezentowały się rodzicom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej w programie artystycznym. Mimo stresu związanego z publicznym wystąpieniem, dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze, za co publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkoły. Chwilę później dzieci przystąpiły do aktu ślubowania i pasowania, którego poprzez dotknięcie ołówkiem dokonała Pani dyrektor. Następnie uczniowie otrzymali drobne upominki. Ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Czytaj więcej

27 Paź 2019
by administrator
Comments are closed

Piernikowy Król

W środę 23 października teatr Karuzela zaprezentował przedszkolakom i uczniom klas I-IV przedstawienie pt.” Piernikowy Król”. Przesłaniem spektaklu było zachęcenie do zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej

27 Paź 2019
by administrator
Comments are closed

Słodko jest pomagać!

17 i 18 października w naszej szkole członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wcielili się w cukierników. Już od samego rana na szkolnym korytarzu można było ujrzeć stoisko z przeróżnymi słodkościami (i nie tylko) podarowanymi – w większości samodzielnie upieczonymi przez uczniów i rodziców. Kawiarenka, ku miłemu zaskoczeniu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem! Dzięki temu udało nam się zebrać aż 534zł na leczenie pięcioletniej Ani chorującej na przewlekłe atopowe zapalenie skóry.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali wielkie serce – uczniom i rodzicom – za ofiarowane słodkości, napoje i pizzę, uczniom i nauczycielom – za hojne zakupy, a także członkom Szkolnego Koła Wolontariatu za fachową obsługę kawiarenki! Dziękujemy – dobro powraca!

Czytaj więcej

27 Paź 2019
by administrator
Comments are closed

Jak ryba w wodzie!

W ramach gminnego projektu na rok 2019 „Jak ryba w wodzie” nasi uczniowie co tydzień wyjeżdżają na basen do Ostrowi Mazowieckiej. Celem projektu jest aktywizacja sportowa, rozwijanie zdolności pływackich dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do aktywności ruchowej. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie bardzo chętnie korzystają z wodnej rozrywki!

 

 

Czytaj więcej

21 Paź 2019
by administrator
Comments are closed

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 16 października 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grabinach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości: Pana Wójta, Panią Skarbnik oraz Radę Rodziców z przewodniczącą na czele. Następnie głos został przekazany Panu Wójtowi, który złożył życzenia i wręczył Nagrody Wójta. Po przemówieniach zaprezentowali się uczniowie z przygotowanym przedstawieniem pod kierunkiem Pana Mariusza Wójcika. Młodzi artyści krótką scenką z życia szkoły i piosenkami uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoja wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli w podziękowaniu otrzymał symboliczny kwiatek. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Czytaj więcej

08 Paź 2019
by administrator
Comments are closed

Życzenia

 

W Dniu Edukacji Narodowej jednym z najpiękniejszych dni w roku szkolnym, składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, wytrwałości, zadowolenia z pracy oraz samych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Dziękuję za dar nauki, za wspaniałe przewodnictwo w trudnej drodze zdobywania wiedzy.

Dyrektor Zespołu Szkolno

Przedszkolnego w Grabinach

Alina Lipka-Chudzik

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach © 2020