100 – lecie odzyskania Niepodległości

09 Lis 2018
by administrator
Comments are closed

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Jedna z najważniejszych dat w historii Polski.

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przez cały rok pamiętaliśmy o tej rocznicy. Odbywały się wycieczki tematyczne związane z tym świętem. W czerwcu odbyła się wycieczka rowerowa po Gminie Sadowne szlakiem „miejsc ciekawych historycznie”. W Krupińskiem pod „Dębem Niepodległości” odbyła się lekcja historii o drodze Polski do niepodległości. W wakacje uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunką wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez GOK – „100 kilometrów na 100 – lecie odzyskania Niepodległości”.  Zwiedziliśmy również Muzeum Wojska Polskiego. Gościliśmy również w naszej szkole zespół taneczny z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem z programem czczącym 100 lat niepodległości.

Ten ważny dla całego narodu polskiego temat poruszany był i nadal będzie na lekcjach historii, języka polskiego i godzinach wychowawczych.

 Dziś w naszej szkole uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania  niepodległości uroczystą akademią. Najpierw wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów klas IV – VIII przygotowanego przez p. M. Bronisz i p. M. Wójcika. Następnie o godzinie 1111 włączyliśmy się do narodowego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn zabrzmiał bardzo donośnie i uroczyście w wykonaniu uczniów i wszystkich pracowników naszej szkoły. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu przedszkolaków i wszystkich uczniów naszej szkoły.

Podniosły charakter uroczystości podkreślały galowe stroje uczestników, kotyliony i biało – czerwone chorągiewki.

Na zakończenie uroczystości p. dyrektor zaprosiła do uczestniczenia w uroczystościach związanych ze  z 100 rocznicą odzyskania niepodległości, które odbędą się w niedzielę 11 listopada w Sadownem.

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach © 2021