Co nam daje las?

09 paź 2022
by administrator
Comments are closed

W słoneczny sobotni poranek 8.10.2022, 22 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks Jana Twardowskiego, 3 rodziców i 1 przedszkolak wzięło udział w zajęciach terenowych przeprowadzonych przez leśniczych z Nadleśnictwa Łochów, p. Mirosława Rychtę i p. Tadeusza Tomasika. Temat: „Co nam daje las?”. Zajęcia były w formie spaceru przez las będący na różnych stadiach uprawy. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się czym zajmują się leśnicy i jak wygląda gospodarka leśna. Przy okazji panowie opowiadali dużo ciekawostek. Oczywiście było i pozyskiwanie darów lasu czyli zbieranie grzybów. Spacer po lesie i zdobycie wielu nowych wiadomości to nie wszystko. Dzięki uprzejmości Zarządowi Koła Łowieckiego św. Huberta w Sadownem mieliśmy miejsce na dalsze atrakcje. Gdy dotarliśmy na polanę św. Huberta, czekało już na nas, rozpalone przez harcerzy z 123 DH Włóczykije ognisko.

Teraz był czas na chwilę odpoczynku i posiłek. Na uczniów czekała jeszcze dalsza nauka. Tym razem było to strzelanie z łuku prowadzone przez harcerzy. phm Sylwia Ilczuk, która jest instruktorem strzelectwa sportowego, przeprowadziła zajęcia ze strzelania z karabinku sportowego. Było to bardzo aktywnie spędzone przedpołudnie. Jeszcze raz bardzo dziękuję przede wszystkim naszym uczniom i ich Rodzicom, że chciało im się dotrzeć w sobotę rano na miejsce zbiórki. Panom leśniczym z Nadleśnictwa Łochów za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Zarządowi Koła Łowieckiego św. Huberta w Sadownem za udostępnienie miejsca na ognisko i zajęcia strzeleckie. I oczywiście phm Sylwii Ilczuk i Jej harcerzom za to, że zawsze mogę na nich liczyć. Czuwaj. Do zobaczenia na następnych zajęciach. Agnieszka Narowska

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach © 2023