Wycieczka nad morze

22 wrz 2023
by administrator
Comments are closed
W ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” uczniowie z klas V-VIII na początku września odwiedzili nasze polskie morze . Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku, poznali jego historię i wiele ciekawych anegdot. Po dotarciu do Krynicy Morskiej nawet wrześniowa pogoda nie przeszkodziła w morskich kąpielach.
Drugi, bardzo intensywny dzień uczniowie spędzili w Gdańsku, gdzie odwiedzili Muzeum Morskie – interaktywną wystawę, na której mogli poczuć się jak prawdziwa załoga statku oraz Muzeum II Wojny Światowej – spotkanie z historią i chwila refleksji. Ostatnie chwile w Gdańsku to rejs statkiem z przewodnikiem i wysłuchanie opowieści o historii Stoczni Gdańskiej oraz Westerplatte, które uczniowie również odwiedzili.
Najważniejszym punktem w drodze powrotnej był Toruń – spacer po uliczkach Starego i Nowego Miasta, a także wizyta w Żywym Muzeum Piernika, a w nim warsztaty wypieku i dekoracji pierników.

Te trzy dni były wyjątkowym czasem integracji, zdobycia wiedzy w atrakcyjny sposób i naładowania akumulatorów na nowy rok szkolny.
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Grabinach © 2024